Złożono wniosek w sprawie mrągowskiej Niezapominajki

W dniu 27 października 2017 roku, Stowarzyszenie SEEiK zawnioskowało do burmistrz miasta Mrągowa, prosząc o przyznanie nagrody Niezapominajki dla Pana Dominika Damiana Tarnowskiego. Wcześniej uzyskaliśmy informację, mówiącą o tym, co należy zrobić aby taki wniosek złożyć. 
Postąpiliśmy zgodnie z informacją burmistrza miasta Mrągowa, Otolii Anny Siemieniec i oczekujemy na podjęcie stosownej decyzji. 

Złożono wniosek w sprawie mrągowskiej Niezapominajki
Na zdj. odpowiedź Burmistrza Miasta Mrągowa, wyjaśniająca zasady przyznawania nagrody Niezapominajki. SEEiK.WK.0712.4.2017                              Mrągowo, 26 października 2017 rokuPani
Otolia Anna Siemieniec 
Burmistrz Miasto Mrągowo 
ul. Królewiecka 65 
11 – 700 Mrągowo 


Wniosek w sprawie nadania statuetki Niezapominajki 
dla Pana Dominika Damiana Tarnowskiego


Stowarzyszenie SEEiK działające na terenie miasta Mrągowa od 2006 roku, wnosi do Pani Burmistrz Miasta Mrągowa formalny wniosek o nadanie statuetki Niezapominajki dla Pana Dominika Damiana Tarnowskiego, ur. 1978 r. radnego powiatu mrągowskiego, starosty powiatu mrągowskiego lat 2006 – 2010 oraz honorowego patrona naszego Stowarzyszenia. 
Stowarzyszenie SEEiK składało wnioski o nagrodzenie słynnych mrągowian, m.in. z naszego wniosku nagrodę „Laur Kryształowego Serca Radcy Prawnego” otrzymał Pan doktor Stanisław Bułajewski. 
Pan Dominik Damian Tarnowski w latach 2006 – 2010 będąc starostą powiatu mrągowskiego dokładał wszelkich starań, aby wspierać działania związane z upamiętnieniem mieszkańców miasta Mrągowa – inicjatywa medali z okazji 650-lecia powiatu mrągowskiego, realizował inwestycje na kwotę blisko 50 000 000 zł, odnawiając ulicę Młynową, budując Szkołę Specjalną, Powiatowy Zarząd Dróg czy pawilon przy Środowiskowym Domu Samopomocy. Lista inwestycji zrealizowanych przez Pana Dominika Damiana Tarnowskiego jest długa i żaden inny mieszkaniec miasta Mrągowa nie pełnił w tak młodym wieku, tak zaszczytnej funkcji w samorządzie i nie dokonał tak wielu służących mieszkańcom działań. 
Ponadto Pan Dominik Damian Tarnowski brał czynny udział w promocji miasta Mrągowa oraz był radnym tego samorządu. 
W naszej ocenie nagrodzenie Jego osoby zasługuje na rozwagę, a Pani Otolia Anna Siemieniec zna dokonania Pana Dominika Damiana Tarnowskiego oraz wie zapewne, jak wiele poświęcił w działaniu na rzecz mieszkańców Mrągowa, począwszy od jego pracy na stanowisku dyrektora biura poselskiego Jerzego Antoniego Gosiewskiego do dziś dnia, udzielając mieszkańcom wsparcia przy pisaniu pism, podań, odwołań, w sprawach niezwykle ważnych i trudnych dla naszych mieszkańców. 
Gdybyśmy mieli streścić dokonania tego Pana, mijałoby się to z celem. Najważniejsze jest to, aby miasto Mrągowo uczciwie i ponad kwestiami polityki, podeszło do nagrodzenia Pana Dominika Damiana Tarnowskiego za zasługi na rzecz mieszkańców oraz realizacji rozlicznych inwestycji i zaangażowanie, które ma do dziś dnia wpływ na estetykę miasta. 
Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby z uwagi na naszą dotychczasową współpracę oraz wzajemny szacunek. Wydaje nam się, że decyzja jest przesądzona, a odmowa byłaby podyktowana innymi względami niż merytoryczne, a to nie może mieć miejsca. 

Złożono wniosek w sprawie mrągowskiej Niezapominajki
Na zdj. Pismo Stowarzyszenia SEEiK.Popularne posty